Täna on 12.08.2022. Kell on 22:08. Hetkel 21 kasutajat online.

Õigus armastusele

Autor: anonüümne

Elu on üks imelisemaid ja samas ka kõige halastamatum!
Selle vastu ei saa keegi midagi teha. Tuleb ainult vastu pidada ja mitte alla anda, temaga tuleb võidelda tihti, et ta meid ei murraks maha oma teel.
Kuid elu võib meile anda võimaluse ka: õigus armastusele! Kuigi vahel võtab elu meilt selle õiguse hoopiski ära, kui me ei oska seda hoida või hinnata vääriliselt. Inimesed on sageli pimedad või ei märka, et nende kõrval on keegi kes neid armastab.

Mõnikord ei mõista inimesed, et keegi armastab teda väga ja on valmis tema nimel loobuma kasvõi oma elust, et olla temaga koos. Mõnel meist ei ole vaja mõistagi, et keegi armastab teda, vaid nad saavad sellest kohe aru, neil pole vaja aega, et selles selgusele jõuda, kuna nende tunded on vastastikused. Sellest annavad märku nende südamed, soov olla alati koos, nende hääl väriseb ja selleks pole sõnu vaja - kehakeel juba näitab seda välja. Kõige tähtsam, mis seda näitab on nende kahe inimese pilgud, mis püüavad teineteise pilku. Pilkude ühinedes on raske seda pilku peita kuskile ära, kuna selleks pole lihtsalt jõudu ega tahtmist. Milleks peita pilku mis kuulub armastavatele inimestele?

Vahel mõistavad inimesed alles hiljem, et nad armastavad seda inimest väga, väga. Paraku juhtub see alles siis, kui oled kaotanud selle inimese armastuse ja usalduse. Siis on selle inimese armastust raske tagasi võita ja see ei ole kerge kahjuks.
Selle nimel tuleb kõvasti vaeva näha ja tõestada, et sa ikka armastad seda inimest ja suudad talle truuks jääda alatiseks ajaks.
Millal sa võitled tema armastuse nimel, et see tagasi võita ja näidata sellele inimesele keda armastad, et sa ikka väärid teda ja tema sind. Kui sa suudad jääda talle truuks kogu selle aja ja ei vaata ühegi teise poisi poole, siis sa peaksid olema sammukese lähemal taas temale. Aga kui sa ei suuda sedagi, et jääd talle truuks, siis kui võitled tema armastuse nimel, kui sa seda ikkagi millegipärast ei suuda, siis pole sinul õigust armastusele!!!
Kuna sa ei suuda olla truu isegi mitte oma südames. Aga kui sa suudad truu olla, siis ei takista sind miski võitmast tagasi tema armastust ja usaldust. Kuna sõjas ja armastuses on kõik lubatud!!!!!
Kuid kõige raskem on see kui ta ei vasta enam sinu tunnetele. See on selle juures kõige valusam hetk, kui ta ütleb, et ma ei saa sind armastada nii nagu sa väärid. Kuna ma armastan teist. Need on kõige valusamad sõnad, mis lähevad otse südamesse.
Aga millegipärast ei kaota need inimesed kunagi lootust tagasi võita seda, mille nimel on nähtud tublisti vaeva.
Ja see ei jää ka tasumata, see vaev mille nimel on pingutatud kõvasti. See vaev ja armuvalu saab ükskord väärilise tasu kätte. Kuna nendele inimestele tasutakse Jumala poolt kõige eest mis nad on teinud oma armastuse nimel.
Neile inimestele antakse taas õigus armastusele, kuna nad väärivad seda kuhjaga. Kas just selle sama inimesega kelle nimel nad on vaeva nad on võidelnud, et päästa armastus mis veel elas ühes südames. Või teisel juhul toob Jumal nende teele mõne teise inimese ja laseb nende vahel puhkeda taas lõkkele selle armastuse mis on nii kaua vaikinud südames.

Halvimal juhul mõistavad inimesed alles siis seda, et armastavad teda kui on juba hilja ja seda ei saa enam mitte kuidagi muuta.
Kuid mõnel üksikul korral annab elu neile uue võimaluse olla koos oma armastatuga. Tavaliselt mõistavad inimesed seda siis kui on juhtunud mõni õnnetus, kus see inimene osales kes neid armastab või armastas. Millegipärast muutuvad siis meie kõige lähedasemad meile kalliks ja me mõistame, et me neid armastame ikkagi. Me mõistame alles siis selle inimese armastuse suurust kui näeme teda vigastatuna haiglavoodis või elu ja surma vahel vaakudes, et kui tähtis ta meile ikkagi on ja millised väärtused temas peituvad.
Kõige hullemal juhul mõistame seda siis, kui oleme ta kaotanud juba. Ning ta on lahkunud meie hulgast surma embusesse ära.
Siis on juba hilja kahetseda kõike. Meil tekivad mõtted pähe, et miks just temaga pidi see juhtuma. Miks pidi ta seal olema ja see ei ole ju aus, et ta suri. Ta oli ju nii noor miks tema just.
Ja siis mõistavad inimesed, et ta armastas teda aga ta ei saa seda enam muuta. Ta saa talle öelda, et ta teda armastab ikkagi.

Näiteid ma ei tahaks tuua, kuna sellised juhtumid on olnud minu lähedaste inimestega.

Ma tahan seda öelda, et kõigil inimestel on õigus armastusele.


Loo kommentaarid:

Kommentaare pole
Kommenteeri:


Nimi:Turvakood - Sisesta kood pildilt: